LaLiga 9. forduló

Naan (14éves) - 3 hónapja

A ˝nagyok˝ (Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid) mind 3 ponttal gazdagodtak. A Barca egy ˝kis bírói segítséggel˝, az Atletico nagy nehezen, a Real pedig győzelmi kényszerrel hozta a papírformát. Volt nagy bírói hiba, izgalmas és kevésbé izgalmas mérkőzés, nagy gólok és meg nem adottak. Nézzük mi történt a spanyol bajnokság 9. fordulójában!

#LevanteGetafe

A két nagyjából azonos erejű csapat osztozkodott a pontokon Valenciában.

A vezetést a Getafe szerezte meg, amikor is egy szöglet után Pedro Ríos lőtt éles szögből kapufát, majd Enis Bardhi felszabadítása után Faycal Fajr lőtt 18 méterről egy bődületesen nagy kapásgólt. 0-1

Rá 4 perccel jött a válasz a túloldalon. Enis Bardhi adott nagyon szép labdát a védők mögé futó Antonio Lunának, akinek begurított labdáját már könnyen a kapuba gurította José Luis Morales Nogales. A végeredmény 1-1 lett.

#BetisAlaves

A 13. percben előnyhöz jutott a Real Madridot is legyőző Real Betis. A kölcsönben lévő Antonio Barragán tekert be a 16-oson belül érkező Antonio Sanabriának, aki aztán szépen fejelt a kapu bal alsó sarkába.

A 75. percben megduplázta az előnyét a zöld-fehér gárda, igaz egyik játékosa sem lőtt gólt. Alexis Ruano próbált becsúszva tisztázni egy középre érkező labda után, de a lábáról szerencsétlenül a saját kapujába pattant a labda. A Betis ezzel a 2-0-s győzelemmel már 16 pontos.

#ValenciaSevilla

Rangadónak indult, de meglepetésre a Valencia 4-0-ra kiütötte ellenfelét. A 43. percben Goncalo Guedes lőtt 16 méterről nagy gólt, miután megforgatta az ellenfél védőit.

8 perccel később Zaza gurított a kapu jobb alsó sarkába, majd egy szép kontra után Santi Mina góljával már 3-0 volt.

Goncalo Guedes 2. góljával beállította a végeredményt, Kondogbia zseniális labdáját emelte át a kapuson. 4-0.

#BarcelonaMalaga

Bár nehezen, de a listavezető otthon tartotta a 3 pontot.

A vezetést már a 2. percben megszerezte a Barca, igaz ˝kicsi˝ bírói segítséggel. Digne beadása előtt a védőről visszapattanó labda jól láthatóan teljes terjedelmével elhagyta az alapvonalat, de a bíró érvényesnek találta Deulofeu gólját.

A 2. félidőben sokkal meggyőzőbb oldalát mutatta a katalán csapat, ami meg is mutatkozott egy gólban. Messi passza után a csapatkapitány, Iniesta védőn megpattanó labdája került a hálóba, 2-0.

Sok helyzete volt még a gránátvörös-kékeknek a 2. félidőben, Sergi Roberto többször is bolondot csináld a Malaga védőiből.