Válogatott barátságos meccsek összefoglalója

Naan (14éves) - 1 éve

A héten szünetelnek a bajnoki küzdelmek, de nem fognak unatkozni a foci szerelmesei. Íme egy rövid kis összefoglaló az edzőmeccsekről.

Luxemburg – Magyarország 2-1

A magyar csapat első felkészülési meccse egyszerűen összefoglalható a csapatkapitány, Dzsudzsák Balázs nyilatkozatának egy rövidke részletével, miszerint „Nagyon nagy baj” és „Ez azért megint elég komoly mélypont”. A válogatott az ideiglenesen kinevezett szövetségi kapitány, Szélesi Zoltán irányítása alatt kikapott a FIFA ranglistán 93.-ként rangsorolt miniállam csapatától.  A vezetést a hazaiak szerezték meg a 15. percben Aurélien Joachim révén, aki egy bepassz után nem kezelte le tökéletesen a labdát, de végül is megszerezte, lefordult a védőről és a kapus lába közt bepasszolta a kapuba a labdát. 1-0  Nem kellett sokat várni a válaszra, a magyar gólvágó, Nikolics Nemanja közvetlen közelről lőtt gólt, miután Dzsudzsák szögletét Kádár Tamás fejjel csúsztatta elé. 1-1 Az 52. percben pedig emberhátrányba kerültünk, miután egy lerántás miatt Lovrencsics Gergő megkapta a 2. sárgáját. A meccs végén, a 84. percben pedig jött a kegyelemdöfés: egy szöglet után Marvin da Graca kb. 1 méterről fejelt győztes gólt. 2-1

Kedden este lehet javítani a VB résztvevő, Costa Rica ellen Budapesten.

Franciaország – Wales 2-0

Az EB ezüstérmes magabiztosan verte meg a Gareth Bale-t nélkülöző walesi csapatot. Az első francia gólra a 18. percig kellett várni, amikor is Antoine Griezmann a 16-oson belül kapott labdát nem kezelte le, hanem egy akrobatikus mozdulattal lőtt nagyon nagy gólt. 1-0 Majd a 71. percben Olivier Giroud eldöntötte a meccset, Kylian Mbappe passza után lőtt kapura, a labda megpattant egy walesi játékoson és a kapuba került. 2-0

Belgium – Mexikó 3-3

Egy nagyon pörgős meccsen játszottak x-et a felek. A 17. percben Lukaku lövését a kapus csak kiütni tudta, a 2. hullámban érkező Eden Hazard pedig nem hibázott, 1-0. A 38. percben egyenlített Mexikó, egy lerántás után megítélt 11-est értékesített nagyon magabiztosan Guardado. 1-1  Az 55. percben megint vezetést szerzett Belgium Lukaku szerencsés góljával, egy beadást követően a térdéről pattant a kapuba a labda. 2-1 Egy percre rá rögtön válaszoltak a zöld mezesek, egy pattogó labdát lőtt el kapásból a 16-os vonaláról Lozano. 2-2 Újabb 4 perc elteltével pedig fordítottak is, Lozano megint egy kapáslövést eresztett el a 16-os vonaláról, miután kipattant a labda a belga kapusról, Curtois-ról. 2-3  Majd a végeredményt Lukaku állította be a 70. percben. Egy beadás után néhány méterre a kaputól lőtte el a labdát Ochoa kapus mellett. 3-3

Egyéb eredmények: Ukrajna – Szlovákia 2-1

Portugália – Szaúd-Arábia 3-0

Anglia – Németország 0-0

Lengyelország – Uruguay 0-0

Skócia – Hollandia 0-1