- júniusában kapott Argentínában szabadalmi oltalmat a magyar származású Bíró László József golyóstolla, amelyet a köznyelv sok helyen még mindig bironnak hív.
A találmány forradalmasította az írást, megkímélve a papírt a tintapacáktól és az elmosódásoktól, a golyóstoll elterjedése előtt ugyanis leginkább töltőtollat, vagy mártogatós tollat használtak a gondolataikat papírra vető elődjeink.
A golyóstoll elve igen egyszerű mégis sokan próbálkoztak akkoriban egy biztonságosan és bármilyen szögben üzemeltethető, a festék mennyiséget egyenletesen adagoló megoldás létrehozásával. A tintával töltött cső végén forgó golyó technológiáját végül egy magyar származású feltaláló egy rugó beépítésével tökéletesítette és szabadalmaztatta. A találmányból termék lett, amelyből szinte azonnal jelentős mennyiséget rendeltek a Brit és az amerikai légierő részére, hiszen működését sem a légköri viszonyok, sem pedig a magasság nem befolyásolta.
Napjainkra szinte már felfoghatatlan mennyiségű, százmilliárdnál is több golyóstollat adtak el világszerte.
A kezdetben az orvosi pálya felé vonzódó Bíró László József 1899-ben született a Nagymező utcában Schweiger László József néven. Az egyre elhatalmasodó antiszemitizmus elől a 30-as évek végén Párizsba emigrált, később Argentínában telepedett le, ahol haláláig alkotott. Igazi polihisztor volt, összesen 30 találmányát jegyezték be. 1985. október 25-én Buenos Airesben halt meg. Megbecsülését választott hazájában jól mutatja, hogy születésnapja, szeptember 29-e 1986-ban a Feltalálók Napja lett.