Argentína romokban, Belgium szárnyal – VB 2018, csoportmeccsek 2. kör

Naan (14éves) - 3 hónapja

A válogatottak 2. meccseivel folytatódott az oroszországi Labdarúgó-világbajnokság, ami legalább annyi izgalmat tartogatott, mint az első kör. Sokan javítottak a formájukon, de volt, akinek nem volt elég a regenerációs idő. Lássuk, mi történt a héten!

Irán – Spanyolország 0-1

A spanyolok győzelme várható volt, de az egy gólos különbség elég szerénynek mondható. A mérkőzés első és egyetlen gólját Diego Costa szerezte az 54. percben. Andrés Iniesta passzát követően egy szép centerezést mutatott be az Atletico Madrid csatára, majd a felszabadítani próbáló iráni védő Costa lábára rúgta a labdát, amiről lepattanva aztán a kapu bal alsó sarkába gurult. Ezzel a spanyol csatár immáron 4 gólos és beérte Cristiano Ronaldót a góllövőlista élén. Iránnak több komoly lehetősége is volt, de ez nem valósult elégnek.

Franciaország – Peru 1-0

A francia csapat egy gólos győzelmével bebiztosította a továbbjutását, míg az is biztossá vált, hogy Perunak a csoportkör jelenti a végállomást a VB-n. Franciaország történetének legfiatalabb VB gólszerzője, Kylian Mbappé a 34. percben állította be a végeredményt. Giroud szépen emelt át a kapus felett, ezután pedig a fiatal tehetségnek már csak annyi dolga volt, hogy közelről a kapuba belsőzze a labdát. A végig domináló kékek megérdemelten győzték le a csak asszisztáló Dél-amerikaiakat.

Argentína – Horvátország 0-3

Messiék még mindig szenvednek… Jorge Sampaoli vezetőedzőnek nem sikerült összeráznia csapatát, a horvátok könnyedén legyőzték őket. A gólszerzést Ante Rebic kezdte, az 53. percben az argentin kapus hibáját kihasználva lőtte ki a kapu jobb felső sarkát. Az előnyt Luka Modric duplázta meg, a tizenhatoson kívülről tüzelt az argentinok kapujába. A kegyelemdöfést pedig Ivan Rakitic adta meg a hosszabbításban, első próbálkozását még hárítani tudta Caballero, de a kipattanót megszerző Kovacic passza után már nem hibázott, 3-0 lett a vége. Horvátország biztos továbbjutó, Argentína pedig már csak reménykedhet…

Brazília – Costa Rica 2-0

Neymarék a meccs végén intézték el ellenfelüket, Coutinho a hosszabbítás első percében lőtt közelről a kapu közepébe, majd Neymar véglegesen lerendezte a meccset, a 97. percben egy kontra után juttatta a labdát az üres kapuba. Ezzel a győzelemmel Brazília feljött a csoport élére, Costa Rica kiesése pedig biztossá vált.

Belgium – Tunézia 5-2

A VB eddigi legtöbb gólját hozó mérkőzésén Belgium komoly erőfitoktatást tartott. A vezetést rögtön a meccs elején, a 6. percben szerezte meg Belgium Eden Hazard révén büntetőből, majd 10 perccel később Lukaku duplázta meg az előnyt. Majd Tunézia szépített Bronn góljával, de Lukaku megint villant, és a szünetben már 3-1-re ment Belgium. Félidő után Hazard is duplázott, a góljánál külön kiemelendő De Bruyne tűpontos indítása, majd a csereként beálló Batshuayi is gólra váltotta sokadik helyzetét. A meccs végén még Khazri kozmetikázta az eredményt tunéziai szempontból, 5-2. Belgium jött, látott, győzött és bebiztosította a továbbjutását, Tunézia pedig a kiesését.

Németország – Svédország 2-1

Drámai végjátékot hozott a két csapat találkozója, amely végén a címvédő örülhetett. A svédek szerezték meg a vezetést, Ola Toivonen a 32. percben szépen emelt át a németek kapusa fölött, majd a labda a kapuban kötött ki. Reus révén aztán a németek egyenlítettek a 2. félidőben és a ráadás utolsó, a meccs 95. (!) percében Toni Kroos egy szabadrúgást követően csavart bámulatosan nagy gólt a svédek kapujába. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik még egy nagyon csúnya sérülés (Sebastian Rudy-t rúgta arcon egy svéd játékos, aki utána nagyon vérző, és mint később kiderült, törött orral hagyta el a pályát), illetve egy kiállítás (Boateng 2. sárgáját kapta meg a 82. percben) is.

A jövő héten is érdemes lesz követni az eseményeket, mivel kiderül, hogy ki utazik haza, és véglegessé válik a továbbjutók mezőnye is.

Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és az instagram-on! Elérsz minket a  Twitter-en és most már a youtube-on is.