Ma kezdődik a nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál


kidsnews (127éves) - 12 hónapja

Ma kezdődik Bakuban, Azerbajdzsán fővárosában a nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF), ahol 13 helyszínen, összesen 88 magyar fiatal lép majd pályára.

A július 21. és 27. között megrendezett multisport eseményen 48 ország képviselteti magát. A 14 és 18 év közötti sportolóink kilenc sportágban szerepelnek majd.

A két évvel ezelőtti EYOF-on -amelyet egyébként Győrben rendeztek meg- 13 arany-, 14 ezüst- és 14 bronzérmet gyűjtöttek össze fiataljaink, miközben megszerezték az éremtáblázat harmadik helyét.

A 2019-es EYOF-ra delegált magyar csapat:

Atlétika:

  • Bánóczy Árpád (400 m gát, svédváltó)
  • Farkas Bence (200 m, svédváltó)
  • Hodossy-Takács Sámuel (magasugrás)
  • Illovszky Dominik (100 m, svédváltó)
  • Katavics Balázs (kalapácsvetés)
  • Molnár Attila (400 m, svédváltó)
  • Nagy Marcell (rúdugrás), Pap Márk (110 gát, svédváltó)
  • Giczi Eszter (kalapácsvetés)
  • Kőszegi Míra (200 m)
  • Kulcsár Boglárka (rúdugrás)
  • Mohai Regina (400 gát), Szűcs Szabina (hétpróba)
  • Tóth Anna (100 m gát)
  • Varga Gréta Barbara (2000 m akadály)
  • Zahorán Petra (5000 m gyaloglás)

Birkózás:

  • Balázs Bálint (szf., 65 kg)
  • Deák Zoltán Dániel (kf., 65 kg)
  • Dely Marcell Dominik (szf., 60 kg)
  • Kiss Benedek (szf. 55kg), Kovács Gábor (kf., 60 kg)
  • Vitek Amadeusz János (kf. 55 kg)
  • Matyi Vivien Erika (46 kg)
  • Szenttamási Róza (57 kg)
  • Vizi Flóra (53 kg)

Cselgáncs:

  • Farkas Bence (55 kg)
  • Ijjas Attila (90 kg)
  • Marosi Bálint (60 kg)
  • Sáfrány Péter Marcell (81 kg)
  • Szegedi Dániel Gergő (66 kg)
  • Farkas Szilvia (+70 kg)
  • Kriza Anna (48 kg)
  • Nyíri Nikolett (63 kg)

Kerékpár:

  • Mészáros Bence
  • Szijártó Zétény
  • Fischer Fanni
  • Kovács Judit

Kézilabda:

  • Ballai Borbála
  • Csatlós Csenge
  • Csekő Brigitta Dóra
  • Kukely Anna, Mlinkó Zsófia
  • Pál Eszter
  • Pődör Blanka
  • Rónai Diána
  • Sápi Gréta
  • Takács Noémi
  • Tóth Krisztina Katalin
  • Török Lilly Letícia
  • Vajer Blanka
  • Világos Diána
  • Zsigmond Panna

Kosárlabda:

  • Balogh Liza
  • Dúl Terka Zsófia
  • Ferenczi Kata
  • Habling Lara
  • Krasovec Lili
  • Kuncz Petra
  • Miklós Melinda
  • Pfeiffer Virág Angyalka
  • Rakita Lili
  • Renczes Rebeka
  • Sitku Zsuzsanna
  • Telegdy Zsófia Réka

Tenisz:

  • Páll Noel
  • Pesti Balázs
  • Bartha Panna
  • Kántor Anna

Torna:

  • Balázs Krisztián
  • Kovács Márton
  • Makovits Mirtill
  • Szujó Hanna

Úszás:

  • Betlehem Dávid (200, 400, 1500 m gyors; 200 m hát)
  • Bujdosó Zsombor (200 m mell, 200, 400 m vegyes)
  • Csicsáky Péter (100, 200, 400, 4×100 m gyors)
  • Kós Hubert (100, 200 m hát, 100 m pillangó, 200, 400 m vegyes, 4×100 m gyors, 4×100 m mix vegyes)
  • Mészáros Dániel (50, 4×100, 4×100 m mix gyors, 4×100 m mix vegyes)
  • Pető Bence (100 m pillangó)
  • Tschaikov Valentin Georgiev (50, 4×100, 4×100 m mix gyors)
  • Csulák Lia (200, 400 m vegyes)
  • Fábián Bettina (200, 400, 800 m gyors)
  • Hetyei Nóra (200 m mell, 4×100 m mix, 4×100 m vegyes)
  • Kontér Lora (100, 4×100 m gyors)
  • Nyirádi Réka (50 m gyors, 200 m pillangó, 200 m vegyes, 4×100 m mix gyors, 4×100 m vegyes)
  • Szimcsák Mira (800, 4×100 m gyors)
  • Tankó Beatrix (50, 4×100 m gyors)
  • Ugrai Panna (200 m hát, 100 m pillangó, 4×100 m mix, 4×100 m vegyes)
  • Veres Laura (100, 4×100, 4×100 m mix gyors, 4×100 m vegyes)

Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és az Instagram-on! Elérsz minket a  Twitter-en és most már a YouTube-on is.



Forrás:

utanpotlassport.hu

kép: Wikimedia Commons

2017 Kidsnews | All rights reserved