A ma már igen jelentős turista forgalmat lebonyolító Florida, egykor az óceánból emelkedett ki, mielőtt felszínét homokkal és üledékkel töltötte fel a természet. Ismereteink szerint az első emberi lények Közép-Amerikából úgy 15 ezer évvel ezelőtt érkeztek ide, amikor pedig a hódító európaiak felfedezték az Újvilágot, a terület még mindig csak néhány tízezres lakosság, mindössze három indián törzs alkotta.
Florida felfedezése egyébként nem Kolumbuszhoz, hanem Juan Ponce de León nevéhez fűződik, akit 1512-ben a spanyol király bízott meg azzal, hogy találja meg az örök ifjúság forrását. Az expedíció során a soha nem múló fiatalságot garantáló folyócska vize valahogy sehogy sem lett meg, ezért a hajók 1513. április 2-án lehorgonyoztak a mai St. Augustine város közelében, megkezdve a terület gyarmatosítását.
Az örökösödési háború idején aztán – érthető módon – egyre erőtlenebb lett a spanyol jelenlét Floridában, miközben az Észak-Amerika fölötti egyeduralom megszerzéséért már Nagy-Britannia és Franciaország kezdett háborúzásba. Az összecsapásokban a britek győzedelmeskedtek, így 1763-ban Florida hivatalosan is az angol korona fennhatósága alá került. 1783-ban az amerikai függetlenségi háborút követően Spanyolország ugyan visszakapta egykori gyarmatát, de a helyi lakosság hű maradt a britekhez, ezért a terület ellenőrzését gyakorolni képtelen Spanyolország, 1819-ben eladta azt az Egyesült Államoknak.
Amerikai telepesek ezután jöttek először tömegesen a frissen vásárolt, citrusfélék termesztésére alkalmas földekkel rendelkező területre, a helyi indiánokat fokozatosan szorítva az Everglades aligátorokkal teli mocsárvilága felé. 1830-ban az amerikaiak törvénybe iktatták, hogy minden indián köteles átköltözni a vadnyugat gyéren lakott vidékeire, amely kellő alapot teremtett az 1835 és 1842 között dúlt indián háborúhoz. Az őslakos indiánok szinte teljes kiirtása után beköszöntött békével Florida felvirágzott és 1845-ben az USA 27. tagállamává váltak.
A XIX. század vége felé a terület földrajzi és időjárási helyzete miatt egyre inkább felértékelődött, megépültek a Key West szigetéig, illetve a Tampáig vezető vasútvonalak és megindult a telepesek áramlása Floridába. Annyian jöttek, hogy 1870 és 1890 között megduplázódott Florida népessége.
A nagy igény miatt gyorsan fogytak a földek, ezért Napoleon Bonaparte Broward kormányzó nagyszabású vízlecsapolási programba kezdett, amely során az Everglades mocsárvilágának jelentős részét szárazfölddé változtatta.
A turizmus kezdődő virágzása az 1920-as évekre tehető, de az igazi nagy fellendülést a második világháborút követő időszakra tehetjük. Ekkor épült ki a floridai turisztikai ipar, a szállodák ezreivel és a megfelelően kiképzett partszakaszokkal. Párás, szubtrópusi éghajlata van, a tél és az ősz enyhe viszonylag száraz, a tavasz és nyár pedig meleg és párás. Floridát a napsütés államának is nevezik, de a napokat heves esők szakíthatják félbe öntözve a terület burjánzó vegetációját.
A nemzeti parkjairól, űrközpontjáról és szabadidőparkjairól elhíresült, karibi hangulatot árasztó tengerpartokkal rendelkező Florida, ma már 21 millió ember otthona.