Az egyedüllét vagy ha úgy tetszik a szingliség egyre nagyobb teret hódít a fiatalok között Dél-Koreában, már egy új szó is van rá, úgy hangzik: „honjok” ami azt jelenti, a magányosok törzse.
A tendenciát a szakértők szerint erősíti az a társadalmi felfogás, amely egyértelműen deklarálja, hogy sikeres és boldog kizárólag rengeteg munkával lehet valaki. A statisztikák szerint 2016-ban már több, mint 5 millió egyszemélyes háztartás volt az országban, ami a teljes lakosság 28 százalékát tette ki, annak ellenére, hogy korábban az ázsiai társadalmakra kifejezetten jellemző volt az egyéni érdekek családdal szembeni alárendelésé.
Miközben azonban az önmegvalósító fiataloknak a munka vagy a tanulás mellett csak önmagukkal foglalkoznak a tekintetükből sugárzik az elkeseredettség és az elszigeteltség, így hát nem véletlen, hogy Dél-Koreában terjednek a legjobban a pszichológiai tanácsadást nyújtó mobilalkalmazások és a máshol ismeretlen terápiás kávézók. Már „ünnepe” is van a magányosságnak. Április 14-én, a Fekete-vagy ahogy sokan hívják az „Anti Valentin- napon az egyedülálló dél-koreaiak bánatukban összegyűlnek és fekete babbal készült tésztát esznek.
A sikeres párkapcsolatok kialakulásának az oktatási rendszer sem kifejezetten kedvez. Néhány éve még hétfőtől szombatig tartott egy tanítási hét, ma már egy nappal kevesebb, azonban napi 16 tanórát foglal magában.