Ma van a légiforgalmi irányítók nemzetközi napja, amely célja, hogy felhívja a figyelmet a rendkívüli figyelmet igénylő munkájukra és a légiközlekedés biztonságában betöltött nélkülözhetetlen szerepükre.
A hazai légiforgalmi irányítás története egészen 1922-ig nyúlik vissza, mivel ekkor került sor az első világháborút követő időszakban bevezetett magyarországi légtérzár és a repülőgép építési tilalom feloldására.
Az üzleti lehetőségeket meglátva ekkor két nagyobb társaság is megalakult és hamarosan beindultak a rendszeres nemzetközi és a belföldi járatok Magyarország felett. Az egyre fokozódó légiforgalom azonban nem csak a repülőterek biztonságos kialakítását követelte meg, de a szükségessé tette a levegőben tartózkodó gépek ellenőrzését és irányítását is.




Az 1924-ben életre hívott Légügyi Hivatal ezért megszervezte a rádió szolgálatot, bevezette a körzeti repüléstájékoztatást, majd később a forgalomirányítást is.
A magyar légiforgalmi irányítók -köszönhetően a repülés egyre fokozódó népszerűségének- ma már évente átlagosan 600 000 légi járatot irányítanak, így nem ritkán 30-40 másodpercenként lép be egy-egy gép Magyarország légterébe.
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és az Instagram-on! Elérsz minket a Twitter-en és most már a YouTube-on is.