A brit gyermekek annyira nincsenek kapcsolatban a természettel, hogy sokan képtelenek a vadon élő állatok és növények azonosítására – hozta le a Sky News.
Megállapításaikat egy olyan felmérésre alapozzák, amelyben ezer felnőttet, és ezer 5 és 16 év közötti gyermeket kértek meg: fényképekről azonosítsák a nekik bemutatott növényeket és állatokat.
A felmérést a 2016-ban alakult Hoop, a helyi családokat és gyermekeket támogató szervezet rendelte meg.
Az eredmények kétségbeejtők.




Kiderült, hogy a csalánt a gyermekek fele nem ismerte fel, közel kétharmaduknak pedig fogalma sem volt mi fán terem a kék cinege. Ez persze még nem minden, 83 százalékuk ugyanis nem tudta hogyan néz ki egy darázs (???) és majdnem mindenki felsült a bükk levelével.
A szervezet szerint a legnagyobb probléma az, hogy a brit gyerekek naponta több időt töltenek kütyüzéssel és tévézéssel, mint a természet közelében, pedig az útobbinak számos jótékony hatása van.
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és az Instagram-on! Elérsz minket a Twitter-en és most már a YouTube-on is.