Lewis Hamilton 7-szeres világbajnok egy kaotikus futam után

Naan (16éves) - 2 hete

Őrült futamot és újabb Hamilton-győzelmet hozott a vasárnapi Török Nagydíj. Ezzel a brit versenyző már 7. alkalommal emelhette magasba a Forma-1-es világbajnoki címért járó trófeát, beállítva ezzel Michael Schumacher rekordját.

Próbára tette a versenyzőket a 9 év után visszatérő isztanbuli versenypálya, ami a koronavírus-helyzetre való tekintettel ugorhatott be az idei F1-es naptárba. Már a pénteki szabadedzéseken lehetett látni, hogy az egész hétvége az óvatosságról, a csúszkálásról és a kipörgésekről fog szólni, és az is biztosnak tűnt, hogy a körülmények brutalitása miatt nem fog megdőlni a 2011-ben felállított pályarekord. A Red Bull versenyzői tudtak a legjobban alkalmazkodni,

Max Verstappen of Netherlands Photo by Matthias

Max Verstappen mind a három szabadedzést behúzta, valamint az idei évben botladozó csapattársa, Alexander Albon is meggyőző teljesítményt nyújtott.

A Ferrari is erősnek tűnt, míg a Mercedes elkezdhetett aggódni kényelmes előnyük elvesztése miatt.

Az időmérőn a csúszós pályára ráadásként a zuhogó eső is megérkezett, így igazán nem lehetett előre megtippelni, hogy ki fogja megszerezni a pole pozíciót. A Q1-ben nem történt meglepetés, a Q2-ben viszont már meglepő eredmények születtek: az idei szezonban remeklő Pierre Gasly csupán a 15. helyen végzett, és az edzéseken jó teljesítményt nyújtó Ferrarik is csak a 12. és 14. helyet tudták megszerezni. Szintén elvérzett a két McLaren is, így az idényben először egy narancssárga autó sem volt a Q3-ban. Az Alfa Romeo viszont meglepően erősen szerepelt, Antonio Giovinazzi és Kimi Raikkönen is a top 10-ből indulhatott. Az első rajtkockát hatalmas meglepetésre Lance Stroll szerezte meg a Racing Pointtal, mellőle Max Verstappen indulhatott. A két Mercedes jóval hátrébb, a 6. és a 9. pozícióban fejezte be az időmérőt.

Fotó: Nick Webb

Az idény első esős versenye olyan kaotikusra sikerült, hogy ha össze szeretném foglalni a történéseket, akkor egy kisebb regény sem lenne elég hozzá. Ehelyett inkább csak megemlítek néhány érdekességet, ami hátha meghozza mindenki kedvét ahhoz, hogy visszanézzék a futamot online: egy szörnyű rajt után az első kanyarban utolsó helyen álló Lando Norris 8. helyen végzett és megszerezte a leggyorsabb körért járó pluszpontot is több, mint 1,5 másodperccel a második leggyorsabb előtt; Valtteri Bottas 7-szer (!!!) pördült ki a verseny során és 14. helyen hozta be a Mercedest; a sokáig a győzelemre hajtó Verstappen csak 6. lett; Charles Leclerc az utolsó kanyarban bukta el 2. helyét és végül 4. helyen ért célba; Sebastian Vettel és Sergio Perez az idei szezonban először állhatott a dobogón; Carlos Sainz pedig a 15. helyről indulva 5. helyig hozta fel a McLarent.

A legfontosabb történés viszont mégis csak Lewis Hamilton győzelme volt,

melynek köszönhetően akkora előnyre tett szert az összetettben, hogy már 3 futammal a szezon vége előtt bebiztosította világbajnoki címét. Ezzel már hetedjére lett a mezőny legjobbja, így a Forma-1 sporttörténetének legsikeresebbjének tudhatja magát Michael Schumacherrel holtversenyben.

Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és az Instagram-on! Elérsz minket a  Twitter-en és most már a YouTube-on is.