Harmadik éve rendezik meg a Vatikánban a betlehem kiállítást, melyre a világ minden tájáról érkeztek alkotások, köztük Magyarországról is. A kiállítás neve 100 Betlehem, és a Szent Péter tér oszlopcsarnokában tekinthető meg január 10-ig, természetesen a járványhelyzet miatt leginkább csak azok számára, akik a közelben laknak.
A világ közel 30 országából, több mint 100 alkotás érkezett az eseményre. Található köztük művészi kidolgozású történelmi betlehem, de modern feldolgozású alkotás is. Utóbbin Jézus a vöröskereszt sátrában születik meg egy földrengés sújtotta területen.
A tavalyi évben Magyarország volt a kiállítás díszvendége az eredetileg 2020 őszére tervezett Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus alkalmából. Ezt a kiállítást Ferenc pápa elsők között látogatta meg. Az idei díszvendég Ukrajna.
Természetesen 2020-ben sem hiányozhatnak a magyar alkotások, melyeket a korábbi évekhez hasonlóan idén is A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) által befogadott művészek készítettek. Az alapítványnak hála, most meg tudjuk mutatni nektek mind a hét magyar betlehemet.
A művet Szigeti Mónika kerámiakészítő, kosárfonó készítette A művész Kaics Júlianna, aki a Fűzfőfürdői Öregdiákok és Tanárok Baráti Köre tagja, szalma-, csuhé- és vesszőfonó, népi játszóház-vezető. Korábban vegyésztechnikusként dolgozott, nyugdíjas korában tanulta ki a csuhé-szalma és vesszőfonás rejtelmeit. Ő is rendszeres résztvevője az AMKA országos kiállításainak, idén harmadszor szerepel alkotása a vatikáni betlehem kiállításon Az alkotó Harsányi Tiborné csuhé- és szalmafonó, népi játszóház-vezető, aki szintén rendszeres résztvevője az AMKA országos kiállításainak A betlehem készítője Gelencsér Julianna csuhéműves népi iparművész, népi-játék készítő, aki ugyancsak rendszeres résztvevője az AMKA országos kiállításainak. Az alkotó Garamvölgyi Adrienn gyékény-, csuhé-, szalmafonó, aki szintén rendszeres résztvevője az AMKA országos kiállításainak. A betlehem készítője Czupp Pál Príma-díjas fafaragó népi iparművész, aki rendszeres résztvevője az AMKA országos kiállításainak. Az alkotó Kurdi Csilla, paverpo/textilszobrász. Rajztanári diplomával rendelkezik, jelenleg néptánctanár egy művészi középiskolában. Családi tradíciók alapján évtizedek óta tevékenyen részt vesz lakóhelye kulturális, művészeti hagyományainak ápolásában. A paverpol technikát 2018-ban fedezte fel magának.
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és az Instagram-on! Elérsz minket a Twitter-en és most már a YouTube-on is.